Visos Europos plastiko ieškotojų projektas

0

Spalio mėn. 3 a ir 3 c klasių mokiniai su mokytojomis Asta Pivoriūniene ir Gražina Pirmaitiene dalyvavo tarptautiniame piliečių mokslo projekte „Plastic Pirates – Go Europe!“, kuris vyko Birštone. Šio projekto metu Europos piliečiai bendradarbiaudami su mokslininkais tiria plastiko taršą upių pakrantėse ir jų vandenyse. Projekto tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikį aplinkai. Šiuo metu projekte dalyvauja vienuolika Europos šalių, tarp kurių ir Lietuva, koordinuojama Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Seminaro metu mokslininkai supažindino su taršos mikroplastiku problema, piliečių mokslo galimybėmis, projekto metodika, priemonių naudojimu, duomenų interpretavimu. Po seminaro dalyviai turėjo atlikti pasirinktos upės vertinimą pagal pateiktą metodiką ir atsiųsti surinktus duomenis mokslininkams. Trečiokai ir jų mokytojos gavę tyrimų atlikimo metodikos aprašus ir reikiamą mėginių rinkimo įrangą, atvyko prie Vilnelės upės pakrantės, atliko vietovės taršos vertinimą. Tyrimo rezultatus pateikė projekto koordinatoriams.

Mokiniams yra svarbu prisidėti prie globalinių ir ekologinių problemų sprendimo būdų, mokslinių tyrimų ir padėti mokslininkams išsiaiškinti priežastis ir kovoti su plastiko tarša.