Vaizduotės lavinimo pamoka su dailininke Sigute Ach

0

Kovo 5 dieną 3 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Marytė Jonuškienė lavino vaizduotę ir kūrybiškumą kartu su dailininke Sigute Ach.  Menininkė yra rašiusi, kad vaizduotė – galingas instrumentas, kiekvienam iš mūsų duotas… Kiekvienas – stebuklas ir paslaptis. Kiekvienas – unikalus, nepakartojamas kūrėjas. Nebūtinai paveikslų. Užtenka kurti meilę, gerus darbus, geras mintis.

Sigutė Ach pristatė trečiokams savo akvarelės liejimo techniką. Mokinukai net kvapą sulaikę stebėjo kiekvieną kūrėjos judesį, klausė kiekvieno žodžio. Atėjo metas patiems išbandyti. Priemonės laukė ant stalų (visas jas parūpino dailininkė): akvareliniai lapeliai, akvarelė, teptukas, pieštukas ir vanduo. Vanduo čia labai svarbus, jį gali lieti arba purkšti. Akvarelė vandeniui subtiliai paklūsta.Trečiokai išbandė abu būdus. Pažadinta vaizduotė leido akvarelinėse dėmese įžvelgti ir kiškutį, ir peliuką, galaktiką, saulę su akiniais… Kūrybai padėjo palanki emocinė atmosfera: ramybė sklindanti iš pačios menininkės, švelni muzika, kuri priminė Dzūkijos miškų ošimą, Merkio sruvenimą.. Juk Sigutė Ach jau keletą metų gyvena ir dirba Dzūkijos miškų apsupty, Paakmenės kaime.    

Kelios valandos prabėgo kaip viena akimirka. Akvarelinės miniatiūros jau užbaigtos, “žodžių tiltų” pagalba sukurti ir užrašyti pavadinimai…

-Ach, kaip nuostabu! – ištarė Sigutė Ach.