Tarptautinis projektas „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika (MOST)”

0

Vilniaus Maironio progimnazijos 6-8 klasių mokiniai bendradarbiaudami su Vilniaus Universitetu dalyvavo Tarptautiniame projekte „Prasmingas atvirasis mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika (MOST)“. Mokiniai pasirinko aktualią temą „Energijos taupymas“, susijusią ne tik su energetikos produktų kainų šuoliu, bet ir su senkančiais gamtiniais ištekliais. Projekto dalyviai išsikėlė tikslą įtraukti mokyklos bendruomenę bei šviesti ją apie elektros ir šilumos energijos tvarų naudojimą.  Mokiniai tyrinėjo elektros taupymo būdus bei įpročius, technologijų kabinete esančių elektros prietaisų ir įrengimų naudojimo racionalumą, mokymosi patalpų apšvietimą ir oro sąlygų įtaką elektros suvartojimui. Mokiniai dvi savaites žymėjosi  dienos orus ir tyrinėjo oro sąlygų įtaką apšvietimui. Tyrimas parodė, ar įmanoma sutaupyti šviesos energijos, kada pakanka natūralaus apšvietimo, o kada reikia derinti natūralią ir dirbtinę šviesą.

Tyrimų rezultatai atskleidė atsakingą ir tvarų mokinių požiūrį į elektros energijos naudojimą kasdieniame gyvenime. Atlikę tyrimus mokiniai sukūrė informacinį ženklą, primenantį, kad išeinant iš patalpos svarbu išjungti šviesą. Informacinius ženklus galima išvysti visose mokyklos patalpose.

Projektui vadovavo kūrybingos mokytojos: technologijų mokytoja J. Jurkevičiūtė, IT ir fizikos mokytoja R. Kazlauskienė, matematikos mokytoja J. Robačevskienė, biologijos mokytoja V. Vaičekauskytė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Janickienė. Projekto dalyviai parengė stendinį informacinį pranešimą progimnazijos bendruomenei, savo darbo rezultatus, išvadas ir idėjas pristatė visiems 5-8 klasių mokiniams.