Susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte

0

1 b klasės mokiniai mėgsta skaityti spalvingas ir paslaptingas rašytojos Evelinos Daciūtės knygas, todėl lapkričio 21 d. kūrėją pasikvietė į klasę. Pirmokai į susitikimą atsinešė daugybę rašytojos knygų, lentą išpuošė tapybos darbais pagal eilėraštį ,,Lietus”. Eveliną Daciūtę pradžiugino, kad jos naujausią eilėraštį ,,Vėjas” Aistis deklamavo 1 – 4 klasių meninio skaitymo konkurse ir užėmė I vietą tarp pirmų klasių. Knygų autorė papasakojo vaikams apie tai, kaip gimsta knygos, ką pasakoja iliustracijos, kodėl dramblys knygoje ,,Laimė yra lapė” keičia spalvą… Susikaupę pirmokėliai klausėsi skaitomų eilėraščių iš knygos ,,Paslapčiausia paslaptis”.

            Mokiniai gavo užduotį – sukurti savo personažą ir sugalvoti istoriją. Vaikų kūryba liejosi: pasirodė įvairiausi veikėjai, o jų istorijos nustebino. Vėliau rašytoja vaikams padovanojo knygų skirtukus su autografais, taip pat pasirašė knygose ir net nusifotografavo.

            Tikiu, kad pirmokėliams paliko didelį įspūdį dvi valandas trukęs susitikimas su vaikų rašytoja Evelina Daciūte, o ryšys su knyga tik sustiprėjo.