Respublikinė projektinių darbų konferencija

0

Siekiant švietimo įstaigų bendradarbiavimo edukacinėje ir kūrybinėje veiklose Vilniaus Maironio progimnazijoje birželio 12 d. vyko tradicinė respublikinė mokinių projektinių darbų konferencija. Šiemet konferencija skirta Lietuvos sostinės – Vilniaus ir Gedimino laiškų metams. Renginio dalyvius pasveikino ir motyvuojančia patirtimi pasidalijo svečias – lietuvių istorikas, diplomatas, ambasadorius, rašytojas habil. dr. Alfonsas Eidintas.

Renginyje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Kaišiadorių, Marijampolės,  Kretingos mokyklų. Jų projektinių darbų temos ir pobūdis  –  tiriamieji moksliniai, kūrybiniai, meniniai –  atskleidė kūrybiškumą ir platų pomėgių spektrą:  Lietuvos istorinių įvykių amžinimas, Matematikos labirintai Lietuvos sostinėje Vilniuje, Istorija mane augina, Gedimino sapnas šiuolaikiškai, Vilniui 700,  Gedimino ir jo veiklos įprasminimas Lietuvoje, Knygnešio A. Bendiko pėdsakais,  Gedimino ir Lietuvos įvaizdis laiškuose, Gedimino laiškai,  Brūkšninis kodas, Vilniuje sutinkami paukščiai, Vilniaus litvakai, Vilniaus viduramžių bendruomenės, Vilniaus architektūra – anksčiau ir dabar. Renginio dalyviai ne tik pasidalijo savo nuveiktais darbais, bet ir turėjo progą pasimokyti iš kitų.

Dėkojame mokiniams už įdomius pranešimus. Akivaizdu, jog projektinė veikla padeda mokiniams ugdytis įvairias kompetencijas, kritinį mąstymą ir tiriamosios veiklos įgūdžius.