Respublikinė konferencija „Vienas vardas – Lietuva“

0

Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadiname jį Lietuva ir norim, kad šis žodis, iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. (Justinas Marcinkevičius)

Mokinių atostogų metu, balandžio 7d., 3 a klasės mokinė Eva Jarmolovič ir jos mokytoja Irma Kolkienė, dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokinių ir mokytojų nuotolinėje konferencijoje „Vienas vardas – Lietuva“. Konferencija vyko nuotoliniu būdu per Zoom platformą, ją organizavo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla ir Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnyba.

Gražiu žodžiu dalyvius pasveikino mokyklos organizatoriai, gero darbo ir meilės Lietuvai palinkėjo mokyklos direktorius ir svečiai. Konferencijoje dalyvavo 57 pranešėjai iš įvairių Lietuvos kampelių. Buvo skaitomi 37 pranešimai, darbas vyko sekcijose.

Evai buvo nauja patirtis, pirmas startas, tokioje didelėje auditorijoje skaityti savo pranešimą apie „Dzūkijos regioną“. Visi žavėjosi Dainavos kraštu, dzūkiška tarme, dzūkų dainingumu, jų tautiniais drabužiais bei valgiais. Didžiuojamės ir mes drąsiąja trečioke Eva ir linkime jai tolimesnės sėkmės!

Konferencijos dalyviai, mokiniai ir mokytojai, palinkėjo vieni kitiems toliau pažinti savo kraštą, puoselėti pilietiškumą ir tautiškumą.