ERASMUS+ KA1 projektas „Efektyvus įtraukiojo ugdymo įgyvendinimas“

0

Vasario 13-18 dienomis šešios mūsų progimnazijos mokytojos dalyvavo kvalifikacijos kėlimo kursuose ,,We are all Special: Inclusion and Support to Special Needs Students in and out of the Classroom“, kurie vyko Ispanijoje, Barselonoje. Juos organizavo Europass Teacher Academy, įgyvendinant ERASMUS+ KA1 projektą „Efektyvus įtraukiojo ugdymo įgyvendinimas“. 

Mokymuose dalyvavę mokytojai iš Lietuvos, Suomijos, Graikijos ir Danijos susipažino su įtraukiojo ugdymo modeliais, meno terapijos metodais, diskutavo apie emocijų ir emocinio intelekto ugdymo svarbą. Mokytojai ne tik susipažino su emocijų valdymo strategijomis, sąmoningumo praktikos „Mindfulness“ pratimais, bet ir praktiškai išbandė emocijų valdymo ir „Mindfulness“ metodus. Diskutavo apie universalaus dizaino mokymo strategiją ir principus siekiant sėkmingo įtraukiojo ugdymo.

Po intensyvaus darbo mokymų dalyviai galėjo susipažinti su ispanų tradicijomis ir kultūra,  aplankyti architektūros paminklus, muziejus, parkus, paragauti gardžių  tradicinių patiekalų. Ši įdomi patirtis pagilino mokytojų bendrąsias bei dalykines kompetencijas ir praturtino naujomis idėjomis.