Edukacinis užsiėmimas ,,Išgyvenimas“

0

Gegužės 19 d. 4 b klasės mokiniai gavo unikalią dovaną – Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10 – osios rinktinės savanoriai atvyko į progimnaziją ir padovanojo beveik trijų valandų edukacinį užsiėmimą ,,Išgyvenimas”. Ketvirtokai mokėsi išgyvenimo lauko sąlygomis pagrindų: kaip statyti palapinę, kad apsisaugotum nuo vėjo ir lietaus, kai turi tik apsiaustą, kaip įkurti laužą, kai neturi degtukų, kaip susikalbėti, kai gali tai daryti tik ženklais… Turėjo progą netgi išbandyti veido maskuotę iš trijų spalvų: rudos, juodos ir žalios. Kariui maskavimas – viena iš priemonių, kuri padeda susitapatinti su aplinka ir išlikti nepastebėtam.

Po aktyvių veiklų atėjo metas pietums. Ketvirtokai išbandė lietuvišką ir amerikietišką sausą maisto davinį. Ypatingai sužavėjo kariška košė, tiek lietuviška, tiek amerikietiška. Pakartoti panoro vos ne visa klasė.

Išgyvenimo įgūdžiai, tai karinių metodų ir senųjų mūsų protėvių gyvenimo būdo derinys, ir tai menas likti gyvam bet kokioje aplinkoje. Džiugu, kad mūsų mokinukai aktyviai įsitraukė į veiklas, drąsiai jas išbandė ir atsirado norinčių papildyti jaunųjų šaulių gretas.