Edukacinė kelionė po Vilniaus senamiestį

0

Mes, progimnazijos MAIRONIEČIAI, vasariško rudens įkvėpti, rugsėjo 14- ąją leidomės į edukacinę kelionę po Vilniaus senamiestį- juk vis dar yra neatrastų kiemelių, istorinių ženklų! Nuostabios gidės lydimi, pažintį su miestu pradėjome nuo Bokšto laikrodžio. Čia pat atradome ir Stebuklingąją plytelę, ir pėdų įspaudus, primenančius Baltijos kelią. Išsiaiškinome, kodėl prie Katedros esantis šventasis Mozė pavaizduotas su. . .ragais! Netikėta buvo išgirsti ir tai, kad terminas metras radosi Lietuvoje, o prie šio įvykio įamžinimo lentos visi matavomės savo metrus ištiestomis rankomis. Valdovų rūmų kiemelyje lietėme autentiškus pastolius, garsiai skaitėme Gedimino laišką, tyrinėjome senojo miesto maketą. O kur dar kalno papėdėje  kvapų terapija skverelyje, skirtame Bonos Sforcos nuopelnams įamžinti! 

 Kelionei įpusėjus nardėme po paslaptinguosius senamiesčio kiemelius. Literatų gatvėje ant menininkų sienos ieškojome Maironiui skirtos lentelės. Labiausiai nustebino siauriausios dvi gatvelės, o žemiausią Nykštukų praėjimą turėsime atrasti patys. 

Iš tiesų, kokios prasmingos kelios valandos! Dabar žinosime, ką svečiams ar draugams ne tik parodyti, bet ir papasakoti.